Drugie szkolenie dotyczące utrzymania rzek górskich zakończone

W dniach od 16. do 18. października 2013 odbyło się drugie szkolenie dotyczące utrzymania rzek górskich, do którego zgłosiło się 110 osób z władz wodnych i środowiskowych, organizacji pozarządowych, instytucji naukowych, władz centralnych i studentów akademickich. Szkolenie odbyło się w Centrum Szkoleniowym Jałowcowa Góra w Dobczycach.

Program szkolenia obejmował 7 prezentacji i jedno interaktywno-symulacyjne ćwiczenie audytoryjne. Ponadto odbyło się czterogodzinne zwiedzanie zastosowanych interwencji technicznych i biologicznych w rejonie Projektu Tarliska Górnej Raby. Zajęcia prowadził Koordynator Projektu KIK/37, Józef Jeleński, prof. Piotr Parasiewicz z Instytutu Rybactwa Śródlądowego i prof. Bartłomiej Wyżga z Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk.

Wyniki ankiety wypełnionej na zakończenie kursu wykazały, że znakomita większość uczestników uznała szkolenie jako pouczające.

Nastepne szkolenie odbędzie w październiku 2014, w formie warsztatów dla tych, którzy używali, używają lub zamierzają używać wytycznych w praktyce.


źródło: http://tarliskagornejraby.pl
Oceń artykuł: 
0
Brak ocen
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Kategoria: