Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie i podjęte uchwały

Jak informuje Zarząd Okręgu PZW Koszalin, 30 czerwca w Sławoborzu odbyło się spotkanie wyjazdowe jego członków oraz prezesów kół Okręgu.

"Tematem spotkania było przedstawienie informacji:

- o stanie organizacyjnym i finansowym Okręgu;
- o stanie ochrony wód;
- o przejęciu zbiornika wodnego w Broczynie i Tyczewie;
- oraz sprawy różne i bieżące.

Po spotkaniu, w drugiej części odbyło się posiedzenie ZO PZW na którym omówiono stan realizacji rozbudowy Ośrodka Zarybieniowego w Liśnicy oraz podjęto stosowne uchwały dotyczące działalności związku.
"


Wśród podjętych uchwał na uwagę zasługują:
 • utrzymanie dotychczasowego systemu diet dla działaczy Okręgu PZW w Koszalinie, przy wysokości dziennej diety 85 zł;
   
 • ustalenie stawek za wykorzystanie samochodów prywatnych do pełnienia czynności służbowych przez pracowników i członków Zarządu Okręgu w wysokości 0,65 zł/km, a dla Społecznej Straży Rybackiej 0,80 zł/km;
   
 • przydzielenie środków na działalność SSR w Okręgu w trzecim i czwartym kwartale 2013 r. w wysokości:
  powiat Białogard - 900 i 2800 zł,
  powiat Drawsko Pomorskie - 1800 i 1300 zł,
  powiat Kołobrzeg - 1100 i 2200 zł,
  powiat Koszalin - 2200 i 2600 zł,
  powiat Sławno - 1300 i 2100 zł,
  powiat Szczecinek - 1800 i 2000 zł,
  powiat Świdwin - 1400 i 1500 zł;
   
 • zwolnienie na czas trwania zawodów z obowiązku posiadania zezwolenia na wędkowanie uczestników zawodów trociowych organizowanych przez Urząd Gminy w Dygowie w ramach organizowanej "Biesiady Łososiowej" w dn. 20.07. 2013 r.;
   
 • wprowadzenie z dniem 1.07.2013 r. na wszystkich wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Koszalinie zakazu organizowania zawodów wędkarskich na tzw. "martwej rybie", za wyjątkiem zawodów podlodowych oraz trociowych.


Uchwały dostępne są pod adresem www ZO PZW Koszalin


Od redakcji:

Cieszy nas, że o istotnych sprawach okręgu koszalińskiego PZW informowani są prezesi poszczególnych kół. Tworzenie pomostu między "górą", a wyborcami to niewątpliwie krok w dobrym kierunku.

Sądzimy, że tak ważne informacje jak o stanie organizacyjnym i finansowym Okręgu, ochronie wód i inne, udzielane przez Zarząd prezesom kół, interesują też sporą część szarych członków PZW i mamy nadzieję, że im także zostaną wkrótce przekazane.
Bez wątpienia interesować może też działalność OHZ "Liśnica", stan realizacji rozpoczętych tam inwestycji, sposób ich finansowania, wyniki za ubiegły rok oraz rachunek kosztów.

W kwestii zakazu organizowania zawodów na "martwej rybie"...
Odcinając się od  różnych poglądów na temat zasady "no kill" pojawia się szereg pytań i wątpliwości w stosunku do przyjętych odstępstw. Oto kilka z nich.
Dla zawodów podlodowych - czy ryb łowionych spod lodu nie można wypuścić do innego, odległego od miejsca połowu przerębla, przy którym siedzi sędzia?
Dla zawodów trociowych - na zawodach tych łowione i uznawane są też zwykle łososie atlantyckie, których sukces reintrodukcyjny ogłosił jakiś czas temu szef przedsięwzięcia, profesor Ryszard Bartel. Czy odstępstwo dotyczy też łososia atlantyckiego? Czy przypadkiem sukces nie został ogłoszony przedwcześnie? Czy rzeczywiście łososie i trocie to gatunki bardziej pospolite i liczniejsze w wodach Okręgu od płoci, krąpi i leszczy oszczędzonych na czas zawodów tą  uchwałą?
Po co w ogóle są zasady?

Redakcja Salmon.pl nie jest wrogiem Polskiego Związku Wędkarskiego. Przeciwnie - jej przedstawiciele są wieloletnimi członkami tej organizacji, a prezentowane przez nich - czasem krytyczne - uwagi, dotyczą merytorycznych spraw i są wyrazem troski o prawidłowe jej funkcjonowanie. Ponad wszystko stawiamy jednak dbałość o jak najlepszy stan naszych wód i zasiedlających je gatunków ryb łososiowatych - to nasza misja.

Oceń artykuł: 
0
Brak ocen
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Kategoria: