Przepławki dla ryb

Przypominając, że udrożnianie rzek, w tym budowa i modernizacja przepławek przy budowlach hydrotechnicznych nie jest aktem "dobrej woli" lecz obowiązkiem prawnym, w poczuciu odpowiedzialności za stan naszych rzek, podajemy za stroną www.ochronaryb.pl:

W związku z wymogami budowy przepławek dla ryb Europejski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że aktualnie istnieje możliwość uzyskania dotacji na budowę lub modernizację przepławki dla ryb zgodnie z wojewódzkim planem udrożnienia rzek.

Dotacja przeznaczona jest na sfinansowanie wszystkich kosztów budowy przepławki (dotacja w wysokości 100%), w tym prace projektowe. Na budowę przepławki można uzyskać środki finansowe wypłacane "z góry" w postaci zaliczki finansowej. Do uzyskania decyzji o przyznaniu dotacji na budowę przepławki nie wymaga się zezwoleń budowlanych. Dlatego można skorzystać z możliwości złożenia wniosku o dotację z koncepcją budowy przepławki. Po przyznaniu środków potrzebne będzie przedstawienie zezwoleń budowlanych.

Europejski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości (EIRP) kompleksowo  opracowuje projekty przepławek oraz wnioski o dotacje. Pomagamy również w rozliczeniu uzyskanej dotacji. Koszty przygotowania Państwa wniosku o dotację przez Europejski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości pokrywane są w całości ze środków dotacji unijnej. Dysponujemy fachową kadrą specjalistów, ichtiologów, projektantów oraz analityków opracowujących wnioski o dotację.

Aktualnie projektowane przez EIRP przepławki:
Łupawa, Piława, Słupia, Nysa Łużycka, Bóbr, Dajna, Kwisa, Biały Dunajec, Biała Głuchołaska, Brok Szprotawa, Biała Przemsza, Skawa, Liswarta, Prosna, Wierzyca, Wkra, Drwęca, Gwda, Łeba, Łobzonka, Nidzica, Koprzywianka, Strzegomka, Lubsza, Odra, Elma, Krzna, Szreniawa


 
Oceń artykuł: 
5
Average: 5 (1 vote)
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Kategoria: 
Autor: